O nas

panorama_onas

Miłość od pierwszego wejrzenia, a działo się to w roku 2013, kiedy pierwszy raz zobaczyłem ją. Przywitała mnie niezwykle ciepło… słońcem, zapachem morza i uśmiechem witających mnie ludzi…

Ulubione miejsce Afrodyty – Cypr.
Bajeczny, przyjazny, bezpieczny i zaskakujący.

Ale od początku:

Narodziny Cypru były burzliwe, wyłoniła się dzięki erupcji wulkanu a następnie oddzieliła od Archipelagu Peloponeskiego i Azji Mniejszej. Leżąca w północno-wschodniej części Morza Śródziemnego wyspa zajmuje powierzchnię ponad 9 tys. km2 i jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku lubiących słońce turystów.

Wyspa jest niezwykle przyjazna jednocześnie należy do najzdrowszych rejonów świata. Co ważne znikoma liczba przestępstw czyni ją bardzo bezpieczną.

Klimat rozpieszcza piękną, słoneczną pogodą prawie przez cały rok, jedynie od listopada do marca to miesiące zimowe, które są niezwykle łagodne. Dla nas bardziej przypominające jesień.

Średnie temperatury powietrza

Najwyższe dzienne temperatury powietrza podczas najcieplejszych miesięcy roku (lipiec i sierpień) osiągają na nizinie wartości od 27°C do 36°C oraz ok. 22°C w górach Troodos. W styczniu, najchłodniejszym miesiącu roku, przeciętna najwyższa temperatura wynosi 10°C na nizinie i 3°C w górnych łańcuchach Troodos, przeciętne najniższe temperatury dnia wynoszą odpowiednio 5°C i 0°C.

Temperatura wody

Od czerwca do listopada temperatura wody na otwartym morzu wynosi ponad 22°C i wznosi się aż do 27°C w sierpniu. Nawet w trzech najchłodniejszych miesiącach, od stycznia do marca, przeciętne temperatury wody utrzymują przyjemną wartość 16°C, a nawet 17°C w pobliżu brzegu.